Římské rolety

Římské rolety jsou nejen elegantním doplňkem, ale i praktickým prostředkem stínící techniky. Jsou proto oblíbeným prvkem interiérových architektů a skvěle se hodí do domácích i firemních prostor.

Pokud jde o designové rolety, zde se největší oblibě těší římské rolety, které se na rozdíl od tradičních rolet nenavíjejí, ale skládají. Díky tomu vytvářejí krásné záhyby. Široká paleta různých materiálů a vzorů umožňuje sladit rolety s tváří každého interiéru, stejně jako volbu intenzity zastínění od decentní clony až po úplné zatemnění.

JAK ZMĚŘIT ŘÍMSKOU ROLETU

Při zaměřování velikosti římské rolety vždy počítejte s určitým přesahem okolo okenního otvoru.
Na bocích se standardně připočítává k velikosti okenního otvoru + 5 až 7 centimetrů na každou stranu – to je NA ŠÍŘKU celkem o 10 až 14 centimetrů více, než je okenní otvor. NA VÝŠKU připočítejte alespoň + 20 až 25 centimetrů – právě tolik místa potřebujete nad oknem pro vytažení římské rolety. Je to proto, že římská roleta po vytažení vytvoří „varhánky“ a kdybyste ji namontovali níže, roleta by po vytažení zasahovala před okno, stínila by a překážela by Vám při otevírání okna. Proto je třeba mechanismus římské rolety zavěsit do dostatečné výšky nad okno a s touto výškou počítat i při zaměřování velikosti římské rolety.

Cena římské rolety

Cenu římské rolety spočítáte:

1 - šíře mechaniky

2 - volba látky

3 - šití textilu cca. 390,- / m²

ceník mechaniky