PLISÉ

Plisé je skládaná látková žaluzie, která oblékne Vaše okna, zútulní interiér a samozřejmě poskytne zastínění šité na míru vaší místnosti. Vybrat si můžete plisované látky s různým stupněm propustnosti světla, látky zatemňující, s napařovanou hliníkovou vrstvou, která eliminuje sílu tepelného záření nebo látky s perleťovými nátěry s vysokým stupněm odrazu světla.

Ve srovnání s klasickou interiérovou žaluzií je tento systém ojedinělý tím, že lze intenzitu stínění nastavit současně stažením/vytažením horního nebo dolního profilu, což umožňuje vytvořit stínící pruh libovolné výšky.

Jistě vás okouzlí také speciální provedení žaluzií Plisé se dvěmi látkami, kterými si změníte interiér dle svého momentálního rozpoložení. V tradičním pojetí plní interiérové žaluzie stínící funkci, v dnešním pojetí jsou navíc moderním doplňkem oken a šperkem vašeho interiéru. Žaluzie jsou v současné době také ceněny pro svou schopnost uspořit energii.

ÚSPORA ENERGIE

V porovnání s jinými druhy vnitřní stínící techniky jsou úspory energie v případě použití rolet plisé nesrovnatelně vyšší. Roleta plisé přiléhá přímo na sklo a teplo/zima hůře pronikají do místnosti. V zimě tak šetříte náklady za topení, v létě za klimatizaci. Pro ještě lepší vlastnosti nabízíme speciální termoizolační tkaniny.

VARIABILITA

​Dopadá slunce pouze na spodní část okna? V případě běžných rolet musíte stáhnout celou roletu. Plisé však můžete používat na libovolnou část okna. Kdykoliv vybíráte vhodné stínění, řešíte otázku, zda zvolit více nebo méně stínící tkaninu. Častěji využíváme méně stínící textilie (pro zajištění soukromí, lehké přistínění se zachováním dostatku světla v místnosti), když se ale chceme dívat na televizi, pracovat na počítači nebo spát po noční směně, je najednou potřeba větší zastínění nebo zatemnění místnosti. Protože plisé může kombinovat dvě látky, vyřešíte všechny funkce v jedné roletě.

Způsob ovládání Plisé žaluzií
 • šňůrovou brzdou s možností dodatečného vedení
 • plastovým madlem (možnost tyče s kloubem/bez kloubu)
 • ovládání profilem (možnost tyče)

V případě provedení plisse se dvěma látkami, slouží každá šňůrka k ovládání jednoho typu látky.

 

Způsob ovládání Plisé žaluzií
 • šňůrovou brzdou s možností dodatečného vedení
 • plastovým madlem (možnost tyče s kloubem/bez kloubu)
 • ovládání profilem (možnost tyče)

V případě provedení plisse se dvěma látkami, slouží každá šňůrka k ovládání jednoho typu látky.

Typy provedení Plisé žaluzií
 • plisé s bočním vedením VS
 • plisé volně visící F
 • střešní plisé DFC
 • plisé zimní zahrady PL
 • plisé tvary SD a SR

 

Garantované rozměry Plisé žaluzií
 • minimální šířka: 120 mm
 • maximální šířka: 2300 mm

Uvedené hodnoty jsou mezní a liší se dle typu plisé.

PLISÉ PRO STŘEŠNÍ OKNA

Díky svým výborným termoizolačním vlastnostem se rolety plisé často používají do střešních oken. Aby nedocházelo k prověšování látky, používáme pro roletky do střešních oken lanka, která plisé zpevňují. Také Plisé pro střešní okna lze připevnit všemi výše uvedenými způsoby (do rámu okna/ na rám okna/ bez vrtání).

BAREVNOST PROFILŮ

Rolety plisé se připevňují přímo na okna, proto je důležitá možnost sladění barev rámu okna a profilů roletky. V naší nabídce naleznete základní barevnost i imitace dřeva - pro každé okno nabízíme vhodné řešení.

Mahagon

Bílý

Béžový

Šedý

Antracit

Hnědý

Stříbrný

Dub bažinný

Šampaň

Černý

Borovice

Wincehster

Dub zlatý

Ořech