GARNÝŽE

Při zařizování našich domácností máme zpravidla ihned jasno, jakým odstínem vymalujeme a jaký styl nábytku do domácnosti nakoupíme, ale jsou to teprve doplňky, které utváří celkovou atmosféru místností. Jedním z takovýchto doplňků jsou garnýže, záclonové tyče a s nimi související zboží.

Již dávno pominuly doby, kdy byly tyto záclonové konzole jen nevzhledné dřevěné desky, nutné k zavěšení záclon a závěsů. Dnešní garnýže jsou spojením krásy, vkusu a účelnosti a k jejich výrobě je používána spousta materiálů zpracovaných do rozličných tvarů zahrnující širokou škálu barev a odstínů. Je to pouze a čistě jen na vás, pro jaký druh se rozhodnete. Na výběr je jich opravdu hodně. Dřevěná tyč, kovová trubka či kolejnička s konzolemi na zavěšení. Samozřejmě by si každý před koupí garnýží měl rozmyslet, jak chceme, aby působily v celkovém dojmu místnosti. Zdali mají býti více či méně dominantní. Dále kam mají přijít (domů, do kanceláře, veřejných prostor,…). Jaký druh záclon a závěsů na ně chcete věšet. Pokud budete chtít závěsy, jež výborně stíní a dobře izolující teplo, dbejte na to, aby garnýž byla dostatečně silná, protože tyto závěsy budou velmi těžké. Chcete-li mít pověšené jak záclony, tak i závěsy musíte si zvolit z dvouřadových garnýží.

Jak moc reprezentativní vaše okna mají být? Patříte-li mezi náročné, určitě vás uchvátí luxusní garnýže Vion či Bushe, jenž mají i speciální kolekci Swarovski, která okouzlí každou návštěvu, která vejde do místnosti.

Nevíte-li si rady, či si nejste jistí, jaké jsou pro vás ty pravé, nebojte se nás kontaktovat. Rádi vám při výběru pomůžeme.

Dřevěné garnýže

Klasické, velmi dekorativní dřevěné garnýže jsou vhodné do jakéhokoliv interiéru. Jsou vyrobeny z kvalitního, ideálně vysušeného dřeva opatřena povrchovou úpravou pro delší životnost, nabídnout Vám je můžeme v deseti "klasických" a čtyřech "veselých" provedení.

Kolejnice

Garnýže v provedení hliníkových kolejnic jsou velmi oblíbené a to hned z několika důvodů. Kolejnice jsou díky své pružnosti velmi přizpůsobivé, tudíž se na stropě stanou téměř neviditelnými, dají se ohýbat a to jak horizontálně, tak i vertikálně. Barevné provedení závisí jen na vaší fantazii.

Kovové garnýže

Kovové garnýže jsou velmi elegantní a moderní, hodící se do jakéhokoliv interiéru a to právě díky svému provedení. Nerez, chrom nebo patinový mosaz zajistí až luxusní vzhled. Dále pak máme velký výběr koncovek, které oživí garnýž a detailně doladí Váš interiér.

Stahovací garnýže

Pohyblivá garnýž je technická vymoženost, která Vám umožní výměnu záclon jednoduchým, pohodlným a bezpečným způsobem. Pomocí šňůrky spustíte kolejničku i se záclonou do požadované výšky. Nabízíme ji v osmi barevných provedení.

VITRÁŽKY

Vitrážky jsou vhodné především pro zavěšení záclony nebo lehkého závěsu přímo na okenní rám. Díky nim vytvoříte bez velké námahy nápaditou okenní dekoraci.